7

Κυριακή 10 Μαρτίου 2013

Μεγάλη Νίκη μέσα στο Χείμαρρο

Ολοκληρώθηκε το παιχνίδι Πρωταθλήματος της ομάδας μας, για την 24η αγωνιστική της Α' ερασιτεχνικής κατηγορίας και για τον Α' όμιλο, με τον Ηρακλή Χειμάρρου, στο Χείμαρρο. Το αποτέλεσμα ήταν...

ΧΕΙΜΑΡΡΟΣ  -  ΒΑΜΒΑΚΟΦΥΤΟ  1-2

Στο 1ο ημίχρονο και στο 7' σουτ του Σπαχή η μπάλα άουτ. Στο 31' σέντρα από δεξιά του Stoyan και με σουτ πλασέ μέσα από τη μικρή περιοχή ο Ψαρράς κάνει το ΓΚΟΛ και το 0-1. Στο 41' εκτέλεση φάουλ δεξιά και στο κέντρο του γηπέδου από το Δέντσα Πασχ. πετάγεται για κεφαλιά ο Stoyan και κάνει ένα ωραίο ΓΚΟΛ στη γωνία του τέρματος και το 0-2.

Στο 2ο ημίχρονο και στο 53' με δυνατό σουτ ο Θεοδωρίδης του Χειμάρρου κάνει το γκολ και το 1-2. Στο 53' αλλαγή Δέντσας Αθ. αντί Κούδας Ν. Στο 62' δυνατό απευθείας φάουλ του Δέντσα Πασχ. η μπάλα επάνω στο τείχος. Στο 64' αλλαγή Τσελεκίδης Μπ. αντί Ψαρράς Δ. Στο 82' απευθείας φάουλ του Δέντσα Πασχ. συρτό και η μπάλα λίγο άουτ γλείφοντας το δεξί κάθετο δοκάρι του τερματοφύλακα του Χειμάρρου. Στο 90' οριζόντιο δοκάρι του Χειμάρρου με απευθείας φάουλ. Στο 92' αλλαγή καθυστέρησης Μανδέλας Ι. αντί Δέντσας Αθ.

Τελικό αποτέλεσμα 1-2.