Κυριακή 9 Σεπτεμβρίου 2012

Πρόκριση στη 2η φάση του Κυπέλλου

Ολοκληρώθηκε το παιχνίδι Κυπέλλου της ομάδας μας για την 1η φάση με τον Άρη Ποντισμένου. Το αποτέλεσμα ήταν...

ΒΑΜΒΑΚΟΦΥΤΟ - ΠΟΝΤΙΣΜΕΝΟ   1-0.

Στο 1ο ημίχρονο και στο 7' ωραία προσπάθεια από το Σπαχή που δίνει δεξιά στο Stoyan που σεντράρει αλλά διώχνουν οι αμυντικοί του Ποντισμένου. Στο 26' βγαίνει σε τετ-α-τετ το Νο 11 του Ποντισμένου, του κλείνει το πεδίο ο Τσιντσάρης, αναγκάζοντας τον να πάει ποιο δεξιά και τελικά να τον κόψη ο Λιόσιος Γ.

Στο 2ο ημίχρονο και στο 46' ωραίο σουτ από 35μ. του Δέντσα Πασχ. αποκρούει ο τερματοφύλακας του Ποντισμένου. Στο 50' παράλληλη σέντρα από δεξιά του Κούκα αποκρούει και πάλι ο τερματοφύλακας. Στο 55' εκτέλεση φάουλ απευθείας από την ομάδα του Ποντισμένου αποκρούει πολύ ωραία ο τερματοφύλακας μας Τσιντσάρης σε κόρνερ. Στο 56' νέο σουτ του Δέντσα Πασχ. αποκρούει ο τερματοφύλακας. Στο 68' αλλαγή Σκρόντας Β. αντί Τσελεκίδη Μπ. Στο 75' σέντρα του Stoyan παράλληλη από αριστερά και ο επερχόμενος Δέντσας Πασχ. πλασάρει και σχεδόν εξ' επαφής ο τερματοφύλακας αποκρούει. Στο 78' ο Stoyan δίνει τη μπάλα στο Σκρόντα που μπαίνει από αριστερά κάνει παράλληλη σέντρα και ο Κούκας που έρχεται από πίσω κάνει το ΓΚΟΛ για το 1-0. Στο 81' απευθείας εκτέλεση φάουλ από το Δέντσα Πασχ. αποκρούει ο τερματοφύλακας. Στο 85' αλλαγή Χατζηκώτσιος Δ. αντί Ψαρράς Δ.

Τελικό αποτέλεσμα 1-0.