Σάββατο 5 Μαΐου 2012

Ισοπαλία με Κ. Δένδρα στο τελευταίο παιχνίδι του Πρωταθλήματος

Ολοκληρώθηκε το 30ο παιχνίδι της ομάδας μας με το Πυθαγόρα Κ. Δένδρων. Το αποτέλεσμα ήταν...

Κ. ΔΕΝΔΡΑ - ΒΑΜΒΑΚΟΦΥΤΟ 1-1.

Στο 1ο ημίχρονο και στο 13' απευθείας φάουλ του Stoyan λίγο άουτ. Στο 29' σέντρα από δεξιά του Κουλιάλη Δ. του Νικ., σουτ του Stoyan  αποκρούει ο τερματοφύλακας των Κ. Δένδρων και η μπάλα πάει στον Κουλιάλη Δ. του Πασχ. που σουτάρει με το αριστερό και η μπάλα πάει σύριζα άουτ από το αριστερό κάθετο δοκάρι. Στο 43' ωραία ενέργεια του Κούδα από δεξιά και στο κέντρο του γηπέδου, περνάει έναν αντίπαλο και βγαίνει στην αντεπίθεση όπου φτάνοντας στο ύψος της μικρής περιοχής κάνει μία παράλληλη σέντρα πάρε-βάλε στον Τσιντσάρη με τον τελευταίο κάνοντας ένα πλασέ να μην αστοχεί και να κάνει το ΓΚΟΛ για το 0-1.

Στο 2ο ημίχρονο και στο 54' και σε ένα ωραίο σουτ αντίπαλου παίκτη ο Σλιάκας κάνει καταπληκτική απόκρουση σχεδόν στο δεξί του γάμα. Στο 55' αλλαγή Χατζηκώτσιος Δ. αντί Κουλιάλη Δ. του Πασχ. Στο 59' κλέβει ωραία την μπάλα ο Χατζηκώτσιος από τον αμυντικό και κάνει μία παράλληλη σέντρα στον Τσιντσάρη, αλλά προλαβαίνει και παρεμβάλλεται ο τερματοφύλακας για να μπλοκάρει τη μπάλα. Στο 61' αντίπαλος επιθετικός βγαίνει σε τετ-α-τετ με το Σλιάκα και ο τερματοφύλακας μας μπλοκάρει τη μπάλα. Στο 63' σουτ του Stoyan από 35 μέτρα και η μπάλα πάει λίγο άουτ από το αριστερό κάθετο δοκάρι. Στο 66' αλλαγή Λιόσιος Δ. αντί Κούκα Μ. Στο 71' από εκτέλεση φάουλ των Κ. Δένδρων η μπάλα πάει στον αμαρκάριστο επιθετικό τους Τόλιο που βρίσκεται στο δεύτερο δοκάρι και πλασάρει για να κάνει το γκολ και το 1-1. Στο 76' βγαίνει ο Κουλιάλης Δ. του Νικ. σε ωραίο τετ-α-τετ  που σουτάρει δυνατά, αλλά πάνω από το οριζόντιο δοκάρι. Στο 78' πλασέ του Δέντσα άουτ. Στο 87' δυνατό σουτ του Κούδα αποκρούει ωραία ο τερματοφύλακας των Κ. Δένδρων σε κόρνερ. Στο 90' σουτ του Σπαχή άουτ. Στο 92' σουτ του Σκρόντα από 30 μέτρα λίγο άουτ.

Τελικό αποτέλεσμα 1-1.