Σάββατο 21 Απριλίου 2012

Ισοπαλία μέσα στους Επταμύλους

Ολοκληρώθηκε το 28ο παιχνίδι της ομάδας μας με το Μακεδονικό Επταμύλων. Το αποτέλεσμα ήταν...

ΕΠΤΑΜΥΛΟΙ - ΒΑΜΒΑΚΟΦΥΤΟ 1-1.

Στο 1ο ημίχρονο και στο 2΄ ωραία προσπάθεια και δυνατό σουτ έξω από την περιοχή ο Stoyan ανοίγει το σκορ και το ΓΚΟΛ για το 0-1. Στο 16' σουτ του Δέντσα η μπάλα λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι και άουτ. Στο 35' σουτ του Stoyan λίγο άουτ. Στο 39' εκτέλεση φάουλ για τους Επταμύλους από τα δεξιά μας, βγαίνει με δύναμη ο Σλιάκας και διώχνει τη μπάλα με γροθιά και πέφτει επάνω σε μια μάζα από 5 παίκτες και των δύο ομάδων. Ο διαιτητής όμως σφυρίζει πέναλτι κατά της ομάδας μας. Εκτελείται στο 40' το πέναλτι και γίνεται το 1-1.

Στο 2ο ημίχρονο και στο 63' αλλαγή Σιάμης αντί Χατζηκώτσιου. Στο 71' και στο 75' δύο καλά σουτ του Σιάμη πήγαν άουτ. Στο 85' μπαίνει από δεξιά ο Κούκας και κάνει μία παράλληλη σέντρα από την πάνω γωνία της μεγάλης περιοχής, λάθος του αμυντικού και παραλίγο αυτογκόλ, αλλά η μπάλα πάει στο δοκάρι και στην επιστροφή της σουτ του Stoyan άουτ. Στο 86' ωραίο σουτ του Σιάμη η μπάλα κόρνερ μετά από παρέμβαση αμυντικού. Στο 94' καλή ευκαιρία για να φύγουμε από τους Επταμύλους με το τρίποντο χάθηκε από τις πάσες.

Τελικό αποτέλεσμα 1-1.