7

Δευτέρα 5 Σεπτεμβρίου 2011

Αποτέλεσμα Κυπέλλου ΒΑΜΒΑΚΟΦΥΤΟ - ΡΟΔΟΠΟΛΗ

Πραγματοποιήθηκε ο αγώνας κυπέλλου με τη Ροδόπολη στην έδρα μας. Το αποτέλεσμα ήταν...
 ΒΑΜΒΑΚΟΦΥΤΟ - ΡΟΔΟΠΟΛΗ  1-6.
Ένα αποτέλεσμα που δε δείχνει την αλήθεια του αγώνα. Στο 1ο ημίχρονο με πολύ ωραίο σουτ από περίπου 35 μέτρα βάλαμε γκολ στο 26' με τον Αλικότση και κάναμε το 1-0, όπου ήταν και το αποτέλεσμα του ημιχρόνου. Στο 1ο ημίχρονο είχαμε ευκαιρίες που θα μπορούσαμε να διευρύνουμε το σκορ, αλλά και η Ροδόπολη έχασε 2 ευκαιρίες όπου έκανε φοβερές αποκρούσεις ο τερματοφύλακας μας ο Τσιντσάρης.

Στο 2ο ημίχρονο και στο 53' από ένα διπλό λάθος η Ροδόπολη έκανε το 1-1. Στο 57' ένα ακόμα λάθος έφερε στην εξέλιξη της φάσης ένα πέναλτι (αμφισβητούμενο) και έγινε το 1-2. Η εξέλιξη αυτή έφερε νεύρα και απανωτά λάθη και το αποτέλεσμα έγινε 1-4 στα επόμενα 15'. Στο 83' έγινε 2ο πέναλτι από το Λιόσιο Γεώργιο, όπου πήρε και τη 2η κίτρινη κάρτα με αποτέλεσμα να δει την κόκκινη. Στην εκτέλεση του γίνεται το 1-5 και στο 90' να γίνει το τελικό 1-6.
Αλλαγές: Χατζηκώτσιος Δ. αντί Αλικότση Ι. και Σιάμης Αντ. αντί Σιάμη Ι.