7

Δευτέρα 26 Σεπτεμβρίου 2011

ΝΙΚΗ εκτός έδρας στην Ορεινή

Πραγματοποιήθηκε ο εκτός έδρας αγώνας με την Ορεινή στην Ορεινή. Το αποτέλεσμα ήταν...
ΟΡΕΙΝΗ - ΒΑΜΒΑΚΟΦΥΤΟ 2-3.

Στο 1ο ημίχρονο γίνεται η σέντρα από την ομάδα μας, ο Αλικότσης σουτάρει και απεκρούει ο τερματοφύλακας της Ορεινής σε κόρνερ. Εκτελείται το κόρνερ και με ωραία κεφαλιά ο Μανδέλας ΓΚΟΛ στο 45'' (δευτερόλεπτο) κάνει το 0-1. Στο 22΄ ευκαιρία με τον Αλικότση από εκτέλεση φάουλ. Στο 24' νέα ευκαιρία από επέλαση του Κούκα από δεξιά. Νέα ευκαιρία του Αλικότση με σουτ στο 26'. Στο 31' σουτ από τον Αλικότση και ενώ όλοι είπαν ότι τελείωσε η φάση, ο τερματοφύλακας κάνει λάθος μετά το γκελ της μπάλας χτυπάει στο οριζόντιο δοκάρι και ο επερχόμενος Stoyan που μυρίστηκε τη φάση με κεφαλιά ΓΚΟΛ και το 0-2 είναι γεγονός. Στο 38' νέα ευκαιρία από σουτ του Stoyan.
Στο 2ο ημίχρονο και στο 50' γίνονται δύο απανωτά φάουλ σε παίκτες μας, ο διαιτητής δε δίνει τίποτα και στην εξέλιξη της φάσης, πλασέ και γκολ για την Ορεινή για το 1-2. Στο 55' & 56' δύο απανωτές και καλές ευκαιρίες με τον Αλικότση & το Stoyan αντίστοιχα. Στο 67' εκτέλεσει φάουλ από καλό σημείο για τον Σιάμη και η μπάλα λίγο άουτ πάνω από το οριζόντιο δοκάρι. Στο 75' φάουλ του Λιόσιου Γ. και ο αντίπαλος με το σήκωμα του Λιόσιου του δίνει μία αγκωνιά και ο παίκτης της Ορεινής κόκκινη κάρτα. Στην εκτέλεση του φάουλ γέμισμα της μπάλας, λάθος εκτίμηση της άμυνας και του τερματοφύλακας μας και δώρο στην Ορεινή το γκολ για το 2-2 στο 77'. Στο 79' σέντρα κεφαλιά του Μανδέλα και λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι της Ορεινής. Στο 86' & 87' δύο απανωτές και καλές ευκαιρίες με τον Αλικότση & το Stoyan αντίστοιχα. ΓΚΟΛ στο 92' και λύτρωση για την ομάδα μας από τον Αλικότση, με πλασέ μεταξύ μεγάλης & μικρής περιοχής. Τελικό αποτέλεσμα 2-3.

Αλλαγές: Κουλιάλης Δ. του Ν. αντί Σκρόντα Β., Βαλσαμάκη Β. αντί Λιόσιος Γ. και  Χατζηκώτσιος Δ. αντί Σιάμη Ι.