7

Κυριακή 4 Μαΐου 2014

ΝΙΚΗ Ανόδου μέσα στο Δημητρίτσι

Ολοκληρώθηκε το παιχνίδι Πρωταθλήματος της ομάδας μας, για την 29η αγωνιστική της Β' ερασιτεχνικής κατηγορίας και για τον Β' όμιλο, με τον Απόλλων Δημητριτσίου στην έδρα τους. Το αποτέλεσμα ήταν...

ΔΗΜΗΤΡΙΤΣΙ  -  ΒΑΜΒΑΚΟΦΥΤΟ     1-3

Στο 1ο ημίχρονο και στο 37' παράλληλη σέντρα από τον επιθετικό του Δημητιτσίου και ο Κουτσούκης από κοντά θα κάνει το ΓΚΟΛ για το 1-0. Στο 44' φάουλ από το Δρόντσα καθαρό χέρι αμυντικού μέσα στην περιοχή και ο διαιτητής δίνει πέναλτι. Εκτέλεση του πέναλτι από τον Αλικότση και ΓΚΟΛ για το 1-1.

Στο 2ο ημίχρονο και στο 71' το γκολ που δυσκολεύονται να βάλουν οι επιθετικοί μας, το κάνει ένας αμυντικός του Δημητριτσίου και το αυτογκόλ για το 1-2 και γίνεται για πρώτη φορά στο πρωτάθλημα ανατροπή αποτελέσματος. Στο 79' ολοκληρώνεται η ανατροπή με ωραία προβολή του αρχηγού της ομάδας Σιάμη Ι. για το ΓΚΟΛ και το 1-3 μέσα σε έξαλλους πανηγυρισμούς.

Τελικό Αποτέλεσμα: 1-3

Αλλαγές: Χίτζιος Αθ. αντί Οκταπότης Ι., Μανδέλας Ι. αντί Σπαχής Ι. του Γ., και Σπαχής Ι. του Γ αντί Σιάμης Ι.

Υ.Γ. Δεν υπάρχει βίντεο από τον αγώνα, επειδή δε μπόρεσα να παραβρεθώ.