Stoixima

powered by Agones.gr - Stoixima

Σάββατο 21 Δεκεμβρίου 2013

Νίκη με Δημητρίτσι στο τελευταίο παιχνίδι του 2013

Ολοκληρώθηκε το παιχνίδι Πρωταθλήματος της ομάδας μας, για την 14η αγωνιστική της Β' ερασιτεχνικής κατηγορίας και για τον Β' όμιλο, με τον Απόλλων Δημητριτσίου. Το αποτέλεσμα ήταν...

ΒΑΜΒΑΚΟΦΥΤΟ  -  ΔΗΜΗΤΡΙΤΣΙ    3-0

(Το παιχνίδι δεν τραβήχτηκε σε βίντεο, λόγω έκτακτης απουσίας μου από το παιχνίδι).
Στο 1ο ημίχρονο και στο 35' αλλαγή Μανδέλας Ι. αντί Ράμναλης Γ., λόγω τραυματισμού. Στο 41' λάθος από την άμυνα του Δημητριτσίου παίρνει τη μπάλα ο Ζαχαριάδης μπαίνει στην περιοχή και με σουτ κάνει το ΓΚΟΛ και το 1-0.

Στο 2ο ημίχρονο και στο 53' παίρνει τη μπάλα ο Ζαχαριάδης από το κέντρο και αριστερά στο πλάγιο περνά ένα, δύο, τρεις αντιπάλους αρχίζει να συγκλίνει προς το κέντρο, μπαίνοντας στην περιοχή και έχοντας ντριπλάρει έναν ακόμα αμυντικό πλασάρει στην κλειστή γωνία και κάνει το ΓΚΟΛ για το 2-0, πετυχαίνοντας ένα παλικαρίσιο γκολ. Στο 64' κερδίζει μία κόντρα ο Δρότζας μέσα στην περιοχή κάνει το σουτ η μπάλα στο εσωτερικό του οριζόντιου δοκαριού και στα δίχτυα για το ΓΚΟΛ και το 3-0. Στο 67' αλλαγή Παπαδόπουλος Στ. αντί Δρόντζας Στ. Στο 76' αλλαγή Χίτζιος Αθ. αντί Αλικότσης Ι. Στο 81' πλασέ του Ζαχαριάδη από τα 2 μέτρα η μπάλα περνάει τη γραμμή και πανηγυρίζει, ο τερματοφύλακας βγάζει μέσα από το τέρμα, (πάνω από μισό μέτρο), τη μπάλα και ο διαιτητής λέει παίζεται και δε μετρά ένα κανονικό γκολ.

Τελικό Αποτέλεσμα: 3-0

Αλλαγές: Μανδέλας Ι. αντί Ράμναλης Γ., Παπαδόπουλος Στ. αντί Δρόντζας Στ. και Χίτζιος Αθ. αντί Αλικότσης Ι.