7

Κυριακή 18 Νοεμβρίου 2012

Καλό Παιχνίδι αλλά ... Ήττα

Ολοκληρώθηκε το παιχνίδι Πρωταθλήματος της ομάδας μας, για την 9η αγωνιστική της Α' ερασιτεχνικής κατηγορίας και για τον Α' όμιλο, με το Μ. Αλέξανδρο Καρπερής, στην έδρα μας. Το αποτέλεσμα ήταν...

ΒΑΜΒΑΚΟΦΥΤΟ  -  ΚΑΡΠΕΡΗ  1-2

Στο 1ο ημίχρονο και στο 19' ένα λάθος στην άμυνα σουτ του επιθετικού της Καρπερής και γκολ για το 0-1. Στο 24' σουτ του Κούκα άουτ. Στο 28' ωραίο σουτ του Δέντσα Πασχ. αποκρούει ο τερματοφύλακας της Καρπερής με διπλή προσπάθεια. Στο 31' αλλαγή Μαλαματένιος Β. αντί Σιάμη Ι. (λόγω τραυματισμού). Στο 44' καλή σέντρα από δεξιά του Κούκα σουτ του Τσιντσάρη Δ. του Ι. και λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

Στο 2ο ημίχρονο και στο 51' ωραίο γέμισμα του Stoyan η μπάλα σκάει μία φορά και στην κίνηση από δεξιά του Τσιντσάρη Δ. του Ι. πιάνει ένα δυνατό ψηλοκρεμαστό σουτ και η μπάλα στα δίχτυα για το ΓΚΟΛ και το 1-1. Στο 56' αλλαγή Χατζηκώτσιος Δ. αντί Κουλιάλης Δ. Στο 60' σουτ του Μαλαματένιου αποκρούει ο τερματοφύλακας σε κόρνερ. Στο 62' σουτ του Δέντσα Πασχ. άουτ. Στο 65' γέμισμα στην περιοχή μας για την Καρπερή υπάρχει οφσάιντ παίκτης, ο επόπτης δε σηκώνει τη σημαία απομακρύνουμε προσωρινά η μπάλα πάει αριστερά ξανά γέμισμα κεφαλιά του Καπρινιώτη και το γκολ για το 1-2. Στο 68' αλλαγή Σλιάκας Γ. αντί Γκένιος Δ. Στο 77' 2η κίτρινη (κόκκινη) στο Χατζηκώτσιο για σκληρό παιχνίδι και η ομάδα με 10 παίκτες. Στο 86' δυνατό σουτ του Δέντσα Πασχ. και δύσκολη απόκρουση σε κόρνερ από τον τερματοφύλακα της Καρπερής

Τελικό αποτέλεσμα 1-2.