7

Κυριακή 3 Ιουνίου 2012

ΝΙΚΗ και 7η θέση (1η επιλαχούσα για Α' κατηγορία)

Ολοκληρώθηκε το παιχνίδι κατάταξης (και τελευταίο) της ομάδας μας με την Ανατολή Σερρών στην ουδέτερη έδρα του Χριστού. Το αποτέλεσμα ήταν...

ΒΑΜΒΑΚΟΦΥΤΟ - ΑΝΑΤΟΛΗ 0-0 κ.α.  1-1 παρ. 5-3 πέναλτι.

Στο 1ο ημίχρονο και στο 19' σουτ του Δέντσα αποκρούει ο τερματοφύλακας. Στο 20' σουτ του Κούδα αποκρούει ο τερματοφύλακας. Στο 29' παράλληλη σέντρα του Κούδα από δεξιά και χάνεται ευκαιρία, αφού δε βρέθηκε κανείς να σπρώξει τη μπάλα στα δίχτυα. Στο 36' εκτέλεση φάουλ από τον Κούδα και χάνεται η ευκαιρία από το Τσιντσάρη για να απόκρουσή ο τερματοφύλακας της Ανατολής.

Στο 2ο ημίχρονο και στο 50' γέμισμα του Κούδα βγαίνει από πίσω καλυπτόμενος ο Δέντσας για τετ-α-τετ, αλλά έχουμε λάθος υπόδειξη για οφσάιντ του επόπτη. Στο 51' δυνατό σουτ του Stoyan άουτ. Στο 53' χαμένη ευκαιρία της Ανατολής άουτ. Στο 59' σουτ του Κούδα από 35 μέτρα λίγο άουτ από το κάθετο δεξί δοκάρι της Ανατολής. Στο 65' βγαίνει ωραία από δεξιά ο Δέντσας σε ένα τετ-α-τετ πλασάρει ψηλοκρεμαστά τον τερματοφύλακα της Ανατολής, αλλά ο τελευταίος με την άκρη των δακτύλων του διώχνει τη μπάλα. Στο 67' αλλαγή Μανδέλας Ι. αντί Κούδα Ν. Στο 73' εκτέλεση κόρνερ του Δέντσα από δεξιά σουτ του Μανδέλα άουτ. Στο 87' 2η κίτρινη (κόκκινη) του Δέντσα και η ομάδα μένει με 10 παίκτες. Στο 4' των καθυστερήσεων απευθείας φάουλ του Αλικότση λίγο άουτ.

Τελικό αποτέλεσμα κανονικής διάρκειας 0-0.

Έναρξη παράτασης

Στο 1ο ημίχρονο της παράτασης και στο 92' σουτ του Κούκα αποκρούει ο τερματοφύλακας και στην προσπάθεια του αμυντικού να διώξει η μπάλα πάει στο αριστερό κάθετο δοκάρι. Στο 93' παράλληλη σέντρα από δεξιά του Κούκα η μπάλα κόρνερ. Στο 101' ωραίο δυνατό και φαλτσαριστό σουτ πλασέ του Stoyan και ενώ ο τερματοφύλακας παρακολουθεί τη μπάλα, αυτή πάει σύριζα άουτ από το δεξί κάθετο δοκάρι. Στο 103' νέο σουτ του Stoyan άουτ. Στο 105' σέντρα από αριστερά του Μανδέλα η μπάλα πάει στον Κούκα και με σουτ (περιπετειώδη τρόπο) κάνει το ΓΚΟΛ και το 1-0 για την ομάδα μας.

Στο 2ο ημίχρονο της παράτασης και στο 107' εκτέλεση κόρνερ από αριστερά για την Ανατολή και ξεμαρκάριστος ο Μπαξεβαννίδης της Ανατολής με κεφαλιά μέσα από τη μικρή περιοχή κάνει το γκολ και το 1-1. Στο 110' αλλαγή Σλιάκας Εμμ. αντί Τσιντσάρη Δ. Στο 111' απευθείας φάουλ του Σιάμη διώχνει ο τερματοφύλακας κόρνερ. Στο 114' 2η κίτρινη (κόκκινη) του Σιάμη και η ομάδα μας μένει με 9 παίκτες για το υπόλοιπο της παράτασης. Στο 119' απευθείας φάουλ του Αλικότση λίγο άουτ.

Τελικό αποτέλεσμα μετά την παράταση 1-1.

Έναρξη διαδικασίας πέναλτι

ΒΑΜΒΑΚΟΦΥΤΟ        -        ΑΝΑΤΟΛΗ

Αλικότσης Ι.   Ο                       1                   -
                                                                        -            1         Ο   Παπαδόπουλος Ε.
Stoyan            Ο                       2                   -
                                                                        -            2         Ο   Τζιοτζιόλας Ν.
Μανδέλας Ι.   Ο                       3                   -
                                                                        -            2         Χ    Μπέλας Ι. (αποκρούει Σλιάκας)
Κούκας Μ.     Ο                       4                   -
                                                                        -            3         Ο   Μπαξεβαννίδης Γ.
Σλιάκας Γ.      Ο                       5                   -

Τελικό αποτέλεσμα στα πέναλτι 5-3 για την ομάδα μας.

και 7η θέση στις 48 ομάδες της Β' ερασιτεχνικής κατηγορίας, (1η επιλαχούσα για την άνοδο στην Α' κατηγορία σε περίπτωση που δε δηλώσει μία ομάδα της 1ης κατηγορίας

Αλλαγές: Μανδέλας Ι. αντί Κούδα Ν. και Σλιάκας Εμμ. αντί Τσιντσάρης Δ.