Κυριακή 25 Μαρτίου 2012

Νίκη και με Ιωνικό Σερρών

Ολοκληρώθηκε το 25ο παιχνίδι της ομάδας μας με τον Ιωνικό Σερρών. Το αποτέλεσμα ήταν...

ΒΑΜΒΑΚΟΦΥΤΟ - ΙΩΝΙΚΟΣ ΣΕΡΡΩΝ 3-1.

Στο 1ο ημίχρονο και στο 2' κεφαλιά του Κούκα άουτ. Στο 3' ο Δέντσας πάει να βγει σε τετ-α-τετ, αλλά ανοίγει τη μπάλα και αυτή πάει άουτ. Στο 8' δυνατό σουτ του Βαλσαμάκη λίγο άουτ. Στο 11' διείσδυση του Βαλσαμάκη στη μεγάλη περιοχή σουτ στη δεξιά γωνία του τερματοφύλακα του Ιωνικού Σερρών και ΓΚΟΛ για το 1-0. Στο 13' σέντρα ωραία του Σκρόντα, κεφαλιά ο Stoyan και αποκρούει ο τερματοφύλακας. Στο 20' σουτ του Σπαχή άουτ. Στο 21' σουτ του Κούκα η μπάλα κόρνερ. Στο 22' εκτέλεση του κόρνερ από το Δέντσα απευθείας σουτ του Stoyan και ΓΚΟΛ, το 2-0 είναι γεγονός. Στο 24' σουτ του Κούκα άουτ. Στο 25' σουτ του Σκρόντα αποκρούει ο τερματοφύλακας. Στο 26' δυνατό σουτ του Βαλσαμάκη με φάλτσα έξω από τη μεγάλη περιοχή, ξεγελάει τον τερματοφύλακα και ΓΚΟΛ για το 3-0.

Στο 2ο ημίχρονο και στο 45' αλλαγή Κουλιάλης Δ. του Πασχ. αντί Λιόσιος Δ. και Χατζηκώτσιος Δ. αντί Κούκας Μ. Στο 49' σουτ του Χατζηκώτσιου άουτ. Στο 52' πλασέ του Κουλιάλη Δ. του Πασχ. αποκρούει ο τερματοφύλακας. Στο 54' ο Δέντσας κάνει το 1-2 με το Σπαχή ξαναπαίρνει τη μπάλα ο Δέντσας και σουτάρει λίγο άουτ. Στο 55' μπαίνει ωραία από αριστερά ο Κουλιάλης Δ. του Πασχ. σουτάρει με το αριστερό και αποκρούει ο τερματοφύλακας. Στο 58' σουτ Δέντσα κόρνερ. Στο 59' σουτ Βαλσαμάκη άουτ. Στο 61' σουτ πλασέ του Λιόσιου Γ. άουτ. Στο 63' στη μόνη φάση που έκανε ο Ιωνικός Σερρών, λάθος του Χατζηκώτσιου στη διεκδίκηση της μπάλας λίγο έξω από την μεγάλη περιοχή, παίρνει τη μπάλα ο επιθετικός του Ιωνικού Σερρών και σκοράρει για το 3-1. Στο 64' νέο σουτ του Λιόσιου Γ. άουτ. Στο 65' σουτ δυνατό του Κουλιάλη Δ. του Νικ. λίγο άουτ. Στο 73' διπλό σουτ του Λιόσιου Γ. την πρώτη φορά αποκρούει ο τερματοφύλακας και τη δεύτερη φορά η μπάλα πάει λίγο άουτ από το αντίθετο κάθετο δοκάρι.

Τελικό αποτέλεσμα 3-1.