Δευτέρα 5 Μαρτίου 2012

Νίκη και καθαρή 5η θέση για τα πλέι οφ

Ολοκληρώθηκε το 22ο παιχνίδι της ομάδας μας με τον Απόλλων Παλαιοκάστρου. Το αποτέλεσμα ήταν...

ΒΑΜΒΑΚΟΦΥΤΟ - ΠΑΛΑΙΟΚΑΣΤΡΟ 4-0.

Στο 1ο ημίχρονο και στο 8' καλή προσπάθεια σέντρα του Κούκα και από καλή θέση χάνει ο Stoyan την ευκαιρία. Στο 10' γέμισμα του Αλικότση στο κέντρο της άμυνας του Παλαιοκάστρου, ο Κούκας προλαβαίνει τον τερματοφύλακα αλλά η κεφαλιά του πάει λίγο άουτ. Στο 12' κάθετη πάσα του Stoyan κακή συνεννόηση της άμυνας και η μπάλα καταλήγει στο Σπαχή που με ωραίο σουτ κάνει το ΓΚΟΛ και το 1-0. Στο 24' κόρνερ του Χατζηκώτσιου αποκρούει ο τερματοφύλακας και σύγχυση στη άμυνα για να γίνει τελικά επιθετικό φάουλ. Στο 29' προσπάθεια του Κούκα από δεξιά, αλλά ένα αδύναμο σουτ στην αγκαλιά του τερματοφύλακα του Παλαιοκάστρου. Στο 31' καλή προσπάθεια του Stoyan από δεξιά φτάνει στο κέντρο της μεγάλης περιοχής, όπου εξαπολύει ένα σουτ για να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα για το ΓΚΟΛ και το 2-0 είναι γεγονός. Στο 40' φάουλ του Σκρόντα από δεξιά η μπάλα πάει στον Κούκα που πιάνει κεφαλιά αλλά λίγο άουτ.

Στο 2ο ημίχρονο και με την έναρξη στο 45' αλλαγή του Κουλιάλη Δ. του Ν. αντί του Λιόσιου Γ. Στο 49' καλή προσπάθεια του Χατζηκώτσιου από αριστερά, περνάει ωραία πάσα στο Stoyan και αυτός με μία στο κέντρο της μεγάλης περιοχής βρίσκει το Σπαχή που με εξαιρετικό συρτό πλασέ στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα και το ΓΚΟΛ για το 3-0. Στο 52' προσπάθεια από δεξιά του Κούκα πάσα στον Κουλιάλη, αυτός ωραία σέντρα πάρε-βάλε στο κεφάλι του Σπαχή που με καρφωτή κεφαλιά κάνει το ΓΚΟΛ για το 4-0 και το χατ τρικ του Σπαχή στο παιχνίδι. Στο 55' αλλαγή Λεμονίδης αντί Κούκα. Στο 58' αλλαγή του Κουλιάλη Δ. του Πασχ. αντί του Σιάμη. Στο 64' πάσα του Λεμονίδη από δεξιά μέσα στην περιοχή για το Stoyan, όπου το πλασέ του το αποκρούει ο τερματοφύλακας. Στο 76' κόρνερ του Stoyan στο δεύτερο δοκάρι, ωραίο στοπάρισμα και απευθείας σουτ του Λεμονίδη αλλά η μπάλα πάνω από το δοκάρι της ομάδας του Παλαιοκάστρου.

Τελικό αποτέλεσμα 4-0.