Δευτέρα 19 Μαρτίου 2012

Νίκη και με τον Παμβλαχιακό

Ολοκληρώθηκε το 24ο παιχνίδι της ομάδας μας με τον Παμβλαχιακό. Το αποτέλεσμα ήταν...

ΒΑΜΒΑΚΟΦΥΤΟ - ΠΑΜΒΛΑΧΙΑΚΟΣ 2-1.

Στο 1ο ημίχρονο και στο 8' πάσα του Βαλσαμάκη στο Stoyan όπου κάνει το σουτ και αποκρούει ο τερματοφύλακας του Παμβλαχιακού. Στο 13' μπαίνει ο Σπαχής από αριστερά κάνει μία παράλληλη σέντρα και ο επερχόμενος Κούκας πλασάρει στην απέναντι γωνία και το ΓΚΟΛ για το 1-0 είναι γεγονός. Στο 15' ωραία πάσα του Stoyan στο Δέντσα και αυτός μέσα από τη μεγάλη περιοχή πλασάρει και η μπάλα πάει άουτ, χάνοντας μεγάλη ευκαιρία για να αυξήσει το δείκτη του σκορ. Στο 20' έχουμε τραυματισμό του Σιάμη και ενώ είμαστε με 10 παίκτες γίνεται κάθετη πάσα στον Καπρινιώτη και αυτός κάνει το 1-1 για τον Παμβλαχιακό. Στο 21' αλλαγή Χατζηκώτσιος αντί του τραυματία Σιάμη.Στο 40' μακρινό σουτ του Stoyan λίγο άουτ.

Στο 2ο ημίχρονο και στο 60' κλέψιμο της μπάλας από το Σπαχή και παράλληλη μπαλιά στο Stoyan, όμως η μπάλα περνάει από τον τελευταίο πριν προλάβει να τη στείλει στα δίχτυα. Στο 65' ωραία προσπάθεια από δεξιά του Δέντσα, πάσα στο Σπαχή και αυτός παράλληλη στο Stoyan, ο οποίος αποφεύγει με ωραία ενέργεια τον αμυντικό και εξαπολύει ένα δυνατό δεξί σουτ για να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα και ΓΚΟΛ για το 2-1. Στο 68' ύστερα από κόρνερ ο Σλιάκας πραγματοποιεί ωραία απόκρουση. Στο 72' κακή συνεννόηση Σλιάκα - Λιόσιου Γ. και ευτυχώς η φάση τελειώνει χωρίς παρατράγουδα. Στο 80' αλλαγή Μπέτας αντί Δέντσα. Στο 90' αλλαγή τακτικής Τσιντσάρης αντί Χατζηκώτσιου.

Τελικό αποτέλεσμα 2-1.