Σάββατο 10 Μαρτίου 2012

Νίκη και μέσα στη Νικόκλεια

Ολοκληρώθηκε το 23ο παιχνίδι της ομάδας μας με τον Ατρόμητο Νικόκλειας. Το αποτέλεσμα ήταν...

ΝΙΚΟΚΛΕΙΑ - ΒΑΜΒΑΚΟΦΥΤΟ  0-1.

Στο 1ο ημίχρονο και στο 10' σέντρα του Κουλιάλη από δεξιά ωραία κεφαλιά του Stoyan η μπάλα χτυπάει στο χέρι του αμυντικού, παίρνει η μπάλα μια ψηλοκρεμαστή πορεία λάθος εκτίμηση του τερματοφύλακα και η μπάλα περνάει τη γραμμή του τέρματος για το ΓΚΟΛ και το 0-1. Στο 15' ωραίο δυνατό σουτ του Stoyan άουτ. Στο 22' σουτ του Βαλσαμάκη άουτ. Στο 32' απευθείας φάουλ του Stoyan λίγο άουτ.
Στο 2ο ημίχρονο και με την έναρξη στο 45' αλλαγή Δέντσας  αντί Βαλσαμάκη. Στο 47' σέντρα του Κούκα από δεξιά ψαλίδι του Stoyan και η μπάλα λίγο άουτ. Στο 54' απευθείας εκτέλεση φάουλ του Αλικότση και η μπάλα κόρνερ. Στο 63' φεύγει από δεξιά ο Κούκας ο τερματοφύλακας της Νικόκλειας ενώ έβγαινε, επιστέφει στο τέρμα του, αλλά ο Κούκας κάνει μία σέντρα σουτ προς το τέρμα και ο επερχόμενος Σπαχής σε κενή εστία στέλνει τη μπάλα άουτ δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι. Στο 67' ωραίο απευθείας φάουλ του Αλικότση αποκρούει ο τερματοφύλακας. Στο 73' σέντρα του Κούκα από δεξιά δεν πιάνει καλά την κεφαλιά ο Stoyan, η μπάλα πάει αριστερά στο Δέντσα μία τρίπλα και πλασάρει τον τερματοφύλακα, για να αποκρούσει ο τελευταίος και η μπάλα να ξαναπάει στο Stoyan που πιάνει ένα δυνατό δεξί σουτ και αποκρούει ο αμυντικός πριν η μπάλα περάσει τη γραμμή του τέρματος. Στο 75' ένα μαρκάρισμα και δεύτερη κίτρινη κάρτα για το Λιόσιο Δ. και η ομάδα μας μένει με 10 παίκτες. Στο 80' σουτ του Stoyan άουτ. Στο 84' αλλαγή Σκρόντας αντί Σπαχή. Στο 88' φεύγει ο Κούκας στην αντεπίθεση και στο τετ-α-τετ με τον τερματοφύλακα, μία παραπάνω ενέργεια και διώχνει ο τερματοφύλακας της Νικόκλειας σε κόρνερ. Στο 90' απευθείας κόκκινη στον αρχηγό της Νικόκλειας για χτύπημα εκτός φάσης στον Κουλιάλη. Στο 92' αλλαγή Κουλιάλης Δ. του Πασχ. αντί Κούκα.

Τελικό αποτέλεσμα 0-1.