Κυριακή 22 Ιανουαρίου 2012

Ήττα με την Ορεινή

Ολοκληρώθηκε το 18ο παιχνίδι της ομάδας μας με το Λαϊλιά Ορεινής. Το αποτέλεσμα ήταν...

ΒΑΜΒΑΚΟΦΥΤΟ  - ΟΡΕΙΝΗ 0-1.

Στο 1ο ημίχρονο και στο 6' σουτ του Σιάμη οριζόντιο δοκάρι και άουτ. Στο 17' ξανά ωραίο σουτ του Σιάμη αποκρούει ο τερματοφύλακας της Ορεινής σε κόρνερ. Στο 29' διπλό 1-2 του Δέντσα με τον Κούδα από αριστερά, με τελικό αποδέκτη τον Κούδα που σουτάρει και αποκρούει ο τερματοφύλακας. Στο 41' σουτ του Σπαχή άουτ.
Ημίχρονο 0-0.
Στο 2ο ημίχρονο και στο 50' πάσα του Κούδα στο Βαλσαμάκη δυνατό σουτ και η μπάλα κόρνερ. Στο 52' σουτ του Κούδα αποκρούει ο τερματοφύλακας. Στο 61' ωραία πάσα του Δέντσα στο Σπαχή, όπου σουτάρει δυνατά και αποκρούει ο τερματοφύλακας. Στο 65' σουτ του Κούδα αποκρούει με το πόδι ο τερματοφύλακας. Στο 72' αλλαγή Αλικότσης αντί Κουλιάλη. Στο 72' κεφαλιά του Stoyan λίγο άουτ. Στο 75' ευκαιρία από την Ορεινή μπλόκαρε στη γωνία του ο Σλιάκας. Στο 76' δυνατό σουτ του Κούδα αποκρούει ο τερματοφύλακας σε κόρνερ. Στο 77' παραλίγο αυτογκόλ, πιάνει την μπάλα ο τερματοφύλακας της Ορεινής πριν περάσει τη γραμμή του τέρματος του. Στο 78' δυνατό σουτ του Βαλσαμάκη σε κόρνερ ο τερματοφύλακας. Στο 82' λάθος στο κέντρο μας βγαίνει σε αντεπίθεση η Ορεινή και περίπου ένα μέτρο από τη μεγάλη περιοχή, ανατρέπει τον επιθετικό ο Λιόσιος Γ., φάουλ από το διαιτητή και κόκκινη για τον παίκτη μας (τελευταίος παίκτης). Στο 83' εκτέλεση του φάουλ ξεγελά τον τερματοφύλακα μας και το γκολ για το 0-1. Στο 83' αλλαγή Μανδέλας αντί Σιάμη. Δύο ακόμη ευκαιρίες στο τέλος, χωρίς τελική ουσία.

Τελικό αποτέλεσμα 0-1.