Δευτέρα 30 Ιανουαρίου 2012

Επιστροφή στη Νίκη μέσα στην Τερπνή

Ολοκληρώθηκε το 19ο παιχνίδι της ομάδας μας με την Ασπίς Τερπνής. Το αποτέλεσμα ήταν...

ΤΕΡΠΝΗ - ΒΑΜΒΑΚΟΦΥΤΟ 0-2.

Στο 1ο ημίχρονο και στο 8' απευθείας κόρνερ του Δέντσα από αριστερά αποκρούει ο τερματοφύλακας της Τερπνής στη γραμμή. Στο 9' σουτ του Κούδα αποκρούει ο τερματοφύλακας. Στο 18' ωραία πάσα του Σπαχή στον Κούδα, ο οποίος στρώνει ωραία στο Stoyan  και αυτός με δυνατό σουτ βάζει την μπάλα στα δίχτυα και ΓΚΟΛ  για το 0-1. Στο 20' ξανά σουτ του Stoyan  και αποκρούει ο τερματοφύλακας πριν η μπάλα περάσει τη γραμμή. Στο 23' σουτ του Δέντσα αποκρούει αμυντικός σε κόρνερ. Στο 24' και ύστερα από την εκτέλεση κόρνερ, δυνατό σουτ του Βαλσαμάκη και λίγο άουτ. Στο 26' σουτ του Δέντσα λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι. Στο 27' από πλεονεκτική θέση ο Λεμονίδης σουτάρει και η μπάλα πάει πάνω από το οριζόντιο δοκάρι. Στο 28' σουτ Κούδα άουτ. Στο 29' ωραία σέντρα από δεξιά του Κουλιάλη και ο Δέντσας από πλεονεκτική θέση στέλνει τη μπάλα στον τερματοφύλακα. Στο 37' σουτ του Λεμονίδη άουτ. Στο 44' ωραίο σουτ πλασέ του Σπαχή μπλοκάρει ο τερματοφύλακας.
Στο 2ο ημίχρονο και στο 46' αλλαγή, Σιάμης αντί Λεμονίδη. Στο 50' σουτ του Δέντσα αποκρούει ο τερματοφύλακας. Στο 53' ωραίο πλασέ του Κούδα αποκρούει ο τερματοφύλακας. Στο 58' σέντρα του Κούκα από δεξιά, ωραίο κοντρόλ του Βαλσαμάκη δυνατό δεξί σουτ αποκρούει λίγο ο τερματοφύλακας, αλλά η μπάλα πάει στα δίχτυα και ΓΚΟΛ για το 0-2. Στο 59' σέντρα του Σιάμη κεφαλιά του Κούκα μπλοκάρει ο τερματοφύλακας. Στο 65' απευθείας εκτέλεση φάουλ από το Stoyan η μπάλα γλύφει το οριζόντιο δοκάρι και καταλήγει άουτ. Στο 67' σουτ του Δέντσα κόρνερ. Στο 74' αλλαγή, Κουλιάλης Δ. του Πασχάλη αντί Κούκα. Στο 80' αλλαγή, Χατζηκώτσιος αντί Κούδα. Στο 88' ψηλοκρεμαστό πλασέ του Δέντσα λίγο άουτ. Στο 93' ωραία ενέργεια του Σπαχή μπαίνει μέσα στην περιοχή κάνει δυνατό σουτ επάνω στον τερματοφύλακα και χάνει μοναδικό γκολ.
Τελικό αποτέλεσμα 0-2.