Δευτέρα 12 Δεκεμβρίου 2011

Νίκη ξανά & ΜΟΝΗ στην 5η θέση

Ολοκληρώθηκε το 14ο παιχνίδι της ομάδας μας με τους Πόντιους Τριανταφυλλιάς στην Τριανταφυλλιά. Το αποτέλεσμα ήταν...

ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΑ - ΒΑΜΒΑΚΟΦΥΤΟ 0-1.

Στο 1ο ημίχρονο και στο 15' από το ελεύθερο του τερματοφύλακα μας Σλιάκα η μπάλα πάει στο Stoyan κάνει μία καλή ενέργεια και σουτάρει για να αποκρούσει ο τερματοφύλακας της Τριανταφυλλιάς. Στο 17' από σέντρα πάσα του Αλικότση η μπάλα πάει στο Δέντσα, ο οποίος κάνει ένα ωραίο σουτ, αλλά η μπάλα πάει άουτ. Στο 23' σουτ του Σιάμη έξω από την περιοχή και άουτ πάνω από το οριζόντιο δοκάρι. Στο 35' και 36' σουτ από Αλικότση και Σπαχή, αντίστοιχα η μπάλα πάει άουτ. Στο 39' σέντρα του Κουλιάλη από δεξιά και στο ύψος της μεγάλης περιοχής ανάποδο ψαλίδι του Stoyan αποκρούει ο τερματοφύλακας.

Στο 2ο ημίχρονο και στο 53' εκτέλεση φάουλ από τον Κουλιάλη και από δεξιά κεφαλιά του Stoyan στο ύψος της μικρής περιοχής και αποκρούει ο τερματοφύλακας. Στο 56' ύστερα από αλλεπάλληλα σουτ πρώτα από το Σιάμη και μετά από σουτ του Δέντσα και στα σώματα των αμυντικών στο 2ο σουτ από το Δέντσα η μπάλα πάει στα δίχτυα και το ΓΚΟΛ για το 0-1. Στο 57' και από ωραία ενέργεια του Αλικότση σουτ άουτ. Στο 60' εκτέλεση φάουλ από τον Αλικότση από αριστερά αποκρούει πολύ λίγο ο τερματοφύλακας και η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι για να απομακρύνουν οι αμυντικοί για λίγο και στη συνέχεια σουτ του Σιάμη κόντρα από τον αμυντικό και απομακρύνουν τον κίνδυνο. Στο 65' και στο 68' δύο σουτ του Βαλσαμάκη άουτ. Στο 69' από ωραία ενέργεια της ομάδας βγαίνει σε αντεπίθεση με εναλλαγές από τον ένα παίκτη στον άλλο με το Σπαχή από δεξιά να σεντράρει τον Αλικότση να αφήνει τη μπάλα κάτω από τα πόδια του και η μπάλα να καταλήγει στο Δέντσα και αυτός να κάνει ένα αδύνατο σουτ πάνω στον τερματοφύλακα της Τριανταφυλλιάς. Αξίζουν συγχαρητήρια σε όλη την ομάδα

Τελικό αποτέλεσμα 0-1.