Κυριακή 27 Νοεμβρίου 2011

Νίκη εκτός έδρας μέσα στη Θύελλα Σερρών

Ολοκληρώθηκε το 12ο παιχνίδι της ομάδας μας με τη Θύελλα Σερρών στην έδρα τους. Το αποτέλεσμα ήταν...

ΘΥΕΛΛΑ - ΒΑΜΒΑΚΟΦΥΤΟ 0-2.
Στο 1ο ημίχρονο και στο 6' σέντρα του Σκρόντα στο Σπαχή από δεξιά αυτός πάσα στο Stoyan που σουτάρει και η μπάλα περνάει λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι και άουτ. Στο 9' κερδίζει ο Σπαχής τη μπάλα στο κέντρο του γηπέδου και πασάρει ψηλοκρεμαστά στο Stoyan αριστερά, ο οποίος παίρνει τη μπάλα και περνώντας λίγο από δεξιά έναν αμυντικό που πήγε να τον μαρκάρει κάνει μια σέντρα πάσα προς το κέντρο της άμυνας και ύστερα από ασθενεί απόκρουση του τερματοφύλακα της Θύελλας η μπάλα πάει στο Σπαχή που πλασάρει και στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα και ΓΚΟΛ για το 0-1 της ΑΣΤΡΑΠΗΣ. Στο 16' ευκαιρία με τον Αλικότση αποκρούει ο τερματοφύλακας. Στο 42' ο Σπαχής έξω από την περιοχή της Θύελλας πασάρει δίπλα του και αριστερά στον Αλικότση, αυτός κινείται ποιο αριστερά και σουτάρει διαγώνια στην άλλη γωνία του τερματοφύλακα και το ΓΚΟΛ για το 0-2. Στο 45' παράλληλη σέντρα από δεξιά του Stoyan και μέσα από την περιοχή ο Δέντσας σουτάρει άουτ.

Το 2ο ημίχρονο κύλισε σε χαλαρό τέμπο και για τις δύο ομάδες χωρίς μεγάλες ουσιαστικές ευκαιρίες εκτός από μία -δύο για κάθε ομάδα.

Τελικό αποτέλεσμα 0-2.