Κυριακή 2 Οκτωβρίου 2011

3 στα 3 το μέτρημα συνεχίζεται και με Τερπνή

Ολοκληρώθηκε το 4ο παιχνίδι της ομάδας μας με την Τερπνή στην έδρα μας. Το αποτέλεσμα ήταν...
ΒΑΜΒΑΚΟΦΥΤΟ - ΤΕΡΠΝΗ 2-1.

Στο 1ο ημίχρονο και στο 10' χάνεται η πρώτη ευκαιρία με το Stoyan μετά από σουτ. Στο 28' μετά από σέντρα του Κούκα σουτ του Αλικότση και η μπάλα λίγο άουτ. Στο 29' μετά από δύο τρίπλες του Αλικότση μπαίνει μέσα στην μεγάλη περιοχή και πλασάρει λίγο άουτ. Στο 33' και πάλι ο Αλικότσης απευθείας άουτ από εκτέλεση φάουλ. Στο 42' ύστερα από σέντρα του Κούκα από δεξιά, μέσα στην περιοχή ο Μανδέλας ΓΚΟΛ και 1-0 με σουτ.
Στο 2ο ημίχρονο και στο 61' σουτ του Αλικότση στο δοκάρι και στην εξέλιξη της φάσης σουτ του Κούκα μέσα από τη μεγάλη περιοχή και γλείφοντας και πάλι το δοκάρι λίγο άουτ. Στο 64' σουτ του Βαλσαμάκη έξω από τη μεγάλη περιοχή λίγο άουτ. Στο 69' γκολ για την Τερπνή και 1-1, μετά από λάθος συνεννόηση του τερματοφύλακα μας και αυτογκόλ του Μανδέλα από γυριστή κεφαλιά. Στο 72' σουτ του Stoyan ωραία απόκρουση του τερματοφύλακα της Τερπνής και κόρνερ. Στο 82' μέσα στη μεγάλη περιοχή και δεξιά του τέρματος όπως επιτίθετο η ομάδα μας, ολοφάνερη ανατροπή του Αλικότση και πνίξιμο του πέναλτι από το διαιτητή, ο οποίος δε το δίνει. Στο 91' κλέψιμο της μπάλας από το Χατζηκώτσιο  ωραία σέντρα από αριστερά, καλό κατέβασμα από το Δέτσα στα δεξιά μία τρίπλα παράλληλη πάσα στο Stoyan και με πλασέ μπροστά από τη μικρή περιοχή έκανε το ΓΚΟΛ και 2-1, λύτρωση για την ομάδα μας . Τελικό αποτέλεσμα 2-1.

Αλλαγές:  Βαλσαμάκη Β. αντί Κουλιάλης Δ. του Ν., Γκένιος Δ. αντί Σκρόντα Β. και Χατζηκώτσιος Δ. αντί Αλικότση Ι.