7

Σάββατο 25 Απριλίου 2015

(Χ)αλαρό το παιχνίδι στο Βαμβακόφυτο με Serres 1800

Ολοκληρώθηκε το παιχνίδι Πρωταθλήματος της ομάδας μας, για την 24η αγωνιστική της A' ερασιτεχνικής κατηγορίας (Ανώτερης) και για τον Α' όμιλο, με τη Serres 1800 στο γήπεδο μας. Το αποτέλεσμα ήταν...

ΒΑΜΒΑΚΟΦΥΤΟ - SERRES 1800     1-1

Στο 1ο ημίχρονο στο 2' Σίσκος απευθείας φάουλ και λίγο άουτ. Στο 16' ωραία ανάπτυξη από τη Serres 1800 σέντρα από αριστερά και κεφαλιά του Παπάζογλου για το ΓΚΟΛ και το 0-1. Στο 19' εκτέλεση φάουλ του Σιάμη Στ. από αριστερά κεφαλιά του Σίσκου και λίγο άουτ. Στο 28' σέντρα του Σαββίδη από αριστερά κεφαλιά του Τσιντσάρη Π. και λίγο άουτ. Στο 35' σέντρα του Σιάμη Στ. ωραία κεφαλιά του Σαββίδη μέσα από τη μεγάλη περιοχή και ΓΚΟΛ για το 1-1.

Στο 2ο ημίχρονο και στο 47' καλή ευκαιρία από τη Serres 1800. Στο 53' σουτ του Σαββίδη αποκρούει δύσκολα ο τερματοφύλακας. Στο 57' σουτ από τη Serres 1800 πολύ άουτ. Στο 62' αλλαγή Χίτζιος Αθ. αντί Κούκας Μ. Στο 63' απευθείας φάουλ του Σιάμη Στ. από 45' μέτρα, η μπάλα πάει στο οριζόντιο δοκάρι και στην επιστροφή της το σουτ του Χαριλάου πάει λίγο άουτ. Στο 65' απευθείας εκτέλεση φάουλ του Σιάμη Στ. αποκρούει ο τερματοφύλακας στη γωνία του, δύσκολα σε κόρνερ. Στο 78' σουτ του Σαββίδη άουτ. Στο 81' μοναδική ευκαιρία του Χαριλάου που από το δεξί δοκάρι και προς τα έξω πλασάρει στο αριστερό δοκάρι και η μπάλα πάει σύριζα άουτ. Στο 83' αλλαγή Μπέτας Ζ. αντί Χαριλάου Γ. Στο 85' καλή ευκαιρία για τη Serres 1800.

Τελικό Αποτέλεσμα: 1-1

Αλλαγές:  Χίτζιος Αθ. αντί Κούκας Μ.,  Μπέτας Ζ. αντί Χαριλάου Γ.