7

Κυριακή 14 Οκτωβρίου 2012

Κακό Παιχνίδι & Ήττα

Ολοκληρώθηκε το παιχνίδι Πρωταθλήματος της ομάδας μας, για την 4η αγωνιστική της Α' ερασιτεχνικής κατηγορίας και για τον Α' όμιλο, με τη Δόξα Μελενικιτσίου στην έδρα μας. Το αποτέλεσμα ήταν...

ΒΑΜΒΑΚΟΦΥΤΟ  -  ΜΕΛΕΝΙΚΙΤΣΙ   0-1

Στο 1ο ημίχρονο και στο 14' χάνεται ωραία ευκαιρία σε σουτ του Κούκα από δεξιά. Στο 17' κάνει ωραία απόκρουση ο τερματοφύλακας μας Τσιντσάρης. Στο 38' σε απευθείας φάουλ του Αλικότση η μπάλα χτυπάει σε αμυντικό και πάει κόρνερ.

Στο 2ο ημίχρονο και στο 46' αλλαγή Μανδέλας Ι. αντί Λιόσιος Γ. Στο 57' χάνεται ευκαιρία από το Stoyan  σε σουτ που κατέληξε άουτ. Στο 62' χάνεται ευκαιρία από το Μελενικίτσι. Στο 67' σε εκτέλεση κόρνερ για μας από δεξιά γίνεται αναμπουμπούλα στην περιοχή του Μελενικιτσίου και ο τερματοφύλακας αποκρούει επάνω στη γραμμή και διώχνουν μετά οι αμυντικοί του. Στο 68' απευθείας φάουλ του Σπαχή η μπάλα περνάει λίγο άουτ πάνω από το οριζόντιο δοκάρι. Στο 74' σε αντεπίθεση το Μελενικίτσι βάζει το μοναδικό γκολ του αγώνα κάνοντας το 0-1. Στο 76' αλλαγή Ψαρράς Δ. αντί Μαλαματένιος Β. Στο 80' ο Κούκας πλασάρει ανάμεσα από έναν αμυντικό και τον τερματοφύλακα και ένας άλλος αμυντικός (που πρόλαβε να γυρίσει), περίπου μισό μέτρο πριν η μπάλα περάσει την γραμμή προλαβαίνει και τη διώχνει. Στο 83' σουτ του Κούκα άουτ

Τελικό αποτέλεσμα 0-1.